Dostęp testowy do baz ProQuest i Taylor & Francis

Użytkownicy Biblioteki PL uzyskali czasowy dostęp do baz:

1. ProQuest - SciTech Premium Collection

2. Taylor and Francis eBooks

ProQuest - SciTech Premium Collection

Kolekcja baz z zakresu szeroko rozumianej inżynierii w tym nauk biologicznych oraz  technologii. Zawiera zarówno pełne teksty jak i abstrakty najważniejszych publikacji z dziedziny nauk ścisłych (ponad 88 mln rekordów, w tym ponad 7 000  dostępnych w pełnym tekście).

Pakiet obejmuje:

• Technology Collection (dawniej CSA Technology Research Database)
    Ponad 40 mln rekordów, 10 mln zindeksowanych tabel i zdjęć, ponad 4100 pełnych tekstów.
    Zakres tematyczny: biomateriały, badania nad przestrzenią kosmiczną, inżynieria lądowa, materiałowa, kompozytowa, IT, elektronika, optyka, akustyka, robotyka, telekomunikacja, transport, etc. W jej skład wchodzą następujące podkolekcje:
    - Proquest Advanced Technologies and Aerospace Database;
    - Military Database;
    - Materials Science and Engineering (w tym baza METADEX badania o kompozytach, metalach, ceramice, polimerach, biomateriałach, modelowaniu, recyklingu, korozji i innych zjawiskach związanych z inżynierią materiałową).

• Natural Science Collection (ponad 55 mln abstraktów, 8 mln zindeksowanych tabel i zdjęć, pond 2,800 pełnych tekstów) w jej skład wchodzą następujące kolekcje:
    - Proquest Agricultural (wraz z AGRICOLA) and Environmental Science Database (nauka o środowisku, ekologia, zanieczyszczenia środowiska, zarządzanie gospodarką wodną, źródła odnawialne, etc.);
    - Biological Science Database (szeroko rozumiane nauki biologiczne: zachowania zwierząt, łowiectwo i rybołówstwo, biochemia, ekologia, nauka o roślinach, wirusologia, immunologia z genetyką, etymologia, neurobiologia);
    - Earth, Atmospheric and Aquatic Database (publikacje z dziedziny nauk o ziemi o oceanografii, nauk o wodzie wraz z ASFA oraz zagadnienia z zakresu badań nad atmosferą, jej zanieczyszczeń, astrofizyki, klimatologii, geomagnetyzmu, hydrologii, obserwacji meteorologicznych oraz zjawiskach pogodowych, nauki o lodowcach).

Dostęp w sieci i spoza sieci PL dla zarejestrowanych użytkowników pod adresem:

oraz na stronie Biblioteki PL w zakładce E-czytelnia / Bazy testowane

Dostęp testowy trwa od 3 kwietnia do 3 maja 2017 r.

Taylor and Francis eBooks

Platforma T&F eBooks zapewnia dostęp do ponad 60 000 tytułów z szerokiego zakresu dziedzin, m.in. nauki humanistyczne, społeczne, behawioralne, prawo, budownictwo i projektowanie, nauki przyrodnicze, technologie, medycyna, inżynieria, informatyka.

Dostęp w sieci i spoza sieci PL dla zarejestrowanych użytkowników pod adresem:

oraz na stronie Biblioteki PL w zakładce E-czytelnia / Bazy testowane

Dostęp testowy trwa od 6 kwietnia do 2 maja 2017 r.

Zapraszamy do korzystania

l.tomczak, [09-04-2017, aktualizacja: 12-04-2017, 09:26]