Książka września IBUK LIBRA

Drodzy Czytelnicy,

w kolejnej odsłonie akcji PREZENT OD IBUK LIBRA

znalazła się książka Droga do Rio. Historie polskich emigrantów, autorstwa Aleksandry Pluty.

Emigracja, pamięć, historia i tożsamość – to wokół tych tematów osnute są opowieści polskich imigrantów w Rio de Janeiro, z którymi rozmawiała Aleksandra Pluta.

Co łączy ze sobą bohaterów tej książki? Większość z nich przybyła do Brazylii podczas II wojny światowej lub niedługo po jej zakończeniu. Jedni nie mogli odnaleźć dla siebie miejsca w Polsce, która znalazła się pod okupacją sowiecką. Innym trudno było zapomnieć koszmar Holocaustu. Wszyscy zaczęli nowe życie w odległym kraju, którego język, klimat i zwyczaje daleko odbiegały od tych rodzimych. Emigracja, będąc utratą tego, co znane i swojskie, okazała się jednak dla większości bohaterów wyzwaniem i szansą na nowe, często lepsze, życie.

Zachęcamy do lektury!

l.tomczak, [01-09-2017, aktualizacja: 01-09-2017, 07:25]