Książka lutego IBUK LIBRA

Drodzy Czytelnicy,
w kolejnej odsłonie akcji PREZENT OD IBUK LIBRA, znalazła się książka

Zapomniana historia nauki, czyli fantazje i facecje naszych dziadków.

To zbiór ciekawych, przewrotnych esejów opisujących mniej znane fakty naukowe. Autor książki, Krzysztof Rejmer - pokazuje jak długą i żmudną drogę należało przebyć, abyśmy mogli korzystać ze dobrodziejstw współczesnej techniki. Niewątpliwą zaletą książki jest wybór tematów mało znanych, dotyczących zaskakujących aspektów ludzkiej aktywności. Autor pokazuje naukę od mniej koturnowej strony, wraz z jej ślepymi uliczkami, curiosami, paranauką, także cechy osobowości (te pozytywne i te wstydliwe) ludzi próbujących rozwijać wiedzę i technikę. Przybliża także czytelnikowi nietuzinkowe i barwne osobowości. Nie unika przy tym tematów kontrowersyjnych, starając się pokazać ich uwarunkowania psychologiczne, społeczne czy historyczne.

Zachęcamy do lektury!

l.tomczak, [02-02-2018, aktualizacja: 08-08-2018, 06:06]