Książka marca IBUK LIBRA

Drodzy Czytelnicy,

w marcowej odsłonie akcji PREZENT OD IBUK LIBRA,

znalazła się książka Tajemnice transplantacji, autorstwa Anety Sieradzkiej.

Publikacja składa się z kilkunastu wywiadów z wybitnymi lekarzami oraz pielęgniarkami, mającymi istotny wkład w rozwój polskiej medycyny transplantacyjnej. Wśród rozmówców są transplantolodzy, którzy pięćdziesiąt lat temu przeprowadzali pierwsze przeszczepy, ale też ci, którzy w ostatnich latach zaczęli przeprowadzać pionierskie zabiegi. W rozmowach oddano głos najważniejszym postaciom polskiej transplantologii.  Te rozmowy są jak przesłuchania, w których wnika w emocje lekarzy, ukazuje ich ludzkie oblicze, przedstawia osiągnięcia, determinację i odpowiedzialność. Aneta Sieradzka nie unika pytań kontrowersyjnych, pyta o współpracę ze służbami specjalnymi, procesy, pacjentów, życie rodzinne czy pasje. Ukazuje, że prawo nie zawsze nadąża za rozwojem medycyny, a pomimo to polska transplantologia prezentuje światowe standardy. Tajemnice transplantacji obalają mity i zwiększają świadomość Polaków na temat donacji i transplantacji tkanek, komórek i narządów.

Zachęcamy do lektury!

l.tomczak, [02-03-2018, aktualizacja: 02-03-2018, 08:19]