Książka lipca IBUK LIBRA

Drodzy Czytelnicy,

w lipcowej, wakacyjnej odsłonie akcji PREZENT OD IBUK LIBRA,

znalazła się książka Ludzie. Powieść dla ziemian Matt'a Haig'a

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Czy aby na pewno? Profesor Andrew Martin nie czuje się do końca sobą, odkąd w deszczową piątkową noc przydarzył mu się pewien „incydent”: spacerował nago po ulicach Cambridge. Jedzenie przyprawia go o mdłości. W ubraniach jest mu niewygodnie. Nawet jego ukochana żona oraz nastoletni syn wydają mu się odpychający. Czuje się zagubiony pośród tego zwariowanego, obcego gatunku, jakim są ludzie i nienawidzi wszystkich żyjących na tej planecie. Wszystkich z wyjątkiem Newtona, który – tak się składa – jest psem. Co może skłonić kogoś do zmiany zdania na temat ludzkiej rasy?... Ludzie to zabawna i niezwykle frapująca opowieść o uprowadzeniu przez obcych, matematyce oraz najbardziej interesującym temacie z wszystkich możliwych: nas samych. Weźmy prześmiewcze podejście do życia spod znaku Douglasa Adamsa, oryginalną wizję wszechświata oraz autentycznie przejmującą historię miłosną, następnie zmieszajmy to wszystko, a otrzymamy pełną humoru, skrzącą się pomysłami i poruszającą powieść Matta Haiga. Główny bohater, profesor Andrew Martin, ginie, zanim książka się w ogóle zacznie. Nie był on jednak zbyt miłym człowiekiem, jak odkrywa zamieszkujący teraz jego ciało przybysz z kosmosu. Obcy, wysłany na Ziemię z misją zniszczenia dowodu na rozwiązanie przez Andrew Martina ważnego problemu matematycznego, dowiaduje się wkrótce o samym profesorze, jego rodzinie i „ludziach” w ogóle znacznie więcej, niż się spodziewał. Kiedy budzą się w nim uczucia wobec „swojej” żony oraz syna – którzy nie mają pojęcia, kim jest on w rzeczywistości – obcy musi wybrać pomiędzy ukończeniem swej misji i powrotem do domu a znalezieniem nowego domu, tu na Ziemi.

Zachęcamy do lektury!

l.tomczak, [05-07-2018, aktualizacja: 08-08-2018, 06:00]