Książka marca IBUK LIBRA

Drodzy Czytelnicy,

w marcu, miesiącu Pań, w ramach akcji Książka miesiąca od IBUKA LIBRY,

znalazła się książka Marty Szarejko, Odwaga jest kobietą.

Jak wygląda odwaga? Na co trzeba się zdobyć, by swoje działanie nazwać aktem odwagi? Do czego się posunąć? Jakie granice przekroczyć? Jakie tabu złamać?

Przedwiośnie to wymarzony czas na reportaż. Trzynaście odważnych reportażystek opisało historie odważnych kobiet – pozbawione sensacji, a trzymające w napięciu do ostatniego zdania. Opowiedziały o sprawach powszednich, pozornie zwyczajnych w zaskakujący sposób. No bo jak opisać kobietę, która od lat szuka ciała swojej córki? Albo ultrakatoliczkę, która wychodzi za ortodoksyjnego muzułmanina? A lesbijkę, która żyje w szczęśliwym związku, ale w nieszczęśliwym miejscu? Lub kobietę przez lata dręczoną fizycznie i psychicznie przez swoją matkę, którą w końcu zabija w afekcie?

Każdą z bohaterek cechuje nieprzeciętna odwaga, czasem wrodzona, częściej pochodząca nie wiadomo skąd, która pojawia się, gdy muszą stawić czoła losowi, mężowi, wspomnieniom, rodzinie…

Książka dostępna jest w darmowym dostępie w dniach od 1 do 31 marca 2019 r.

Zachęcamy do lektury!

l.tomczak, [04-03-2019, aktualizacja: 04-03-2019, 13:08]