Książka kwietnia IBUK LIBRA

Drodzy Czytelnicy,

w ramach akcji Książka miesiąca od Ibuka Libry, tym razem wierny portret J.D. Salingera,

autora kultowej książki „Buszujący w zbożu”, jednego z najbardziej znanych,

a zarazem tajemniczych pisarzy amerykańskich.

W wieku czterdziestu sześciu lat Salinger wycofał się z życia publicznego i obsesyjnie strzegł dostępu do swojej prywatności. Blokował wszelkie próby publikacji na swój temat. Odmawiał ekranizacji swoich dzieł nawet największym producentom Hollywood. Gardził sławą.

Przez ostatnie czterdzieści pięć lat życia nie opublikował żadnego tekstu, choć nieprzerwanie pisał.

Autorzy tej biografii przeprowadzili blisko dwieście wywiadów z ludźmi, którzy byli najbliżej Salingera. Z lojalności i szacunku dla jego decyzji również oni milczeli przez ponad cztery dekady. Zaczęli mówić dopiero po śmierci J.D. Ich wspomnienia zostały uzupełnione bogatym zbiorem fotografii, fragmentów dzienników, nagrań i nigdy niepublikowanych „zagubionych listów” pisarza.

Książka dostępna do 30 kwietnia.

Zachęcamy do lektury!

l.tomczak, [08-04-2019, aktualizacja: 08-04-2019, 11:49]