Książka sierpnia IBUK LIBRA

Latem warto gdzieś uciec... Może do Włoch? W dodatku z własną babcią. Sierpień to miesiąc szaleństwa, na które czasem warto się skusić, nie ważne czy w wieku dwudziestukilku czy osiemdziesięciu lat.

IBUK Libra prezentuje książkę Sabine Heinrich "W pogoni za miłością".

W wieczór sylwestrowy Ewa dowiaduje się nieoczekiwanie, że jej ukochana babcia zamierza odejść od dziadka – po sześćdziesięciu latach małżeństwa. Szok! Ona sama od sześciu lat jest w szczęśliwym związku z nauczycielem matematyki. A może nie do końca czuje się spełniona? Mają piękne mieszkanie, dużo podróżują i oboje kochają swoją pracę. Ewa chce mieć dziecko, Johannes nie. Nie rozmawiają o tym, ponieważ decyzja w tej sprawie właściwie już zapadła. I wtedy Ewa spotyka w klubie zabójczo przystojnego Tobiasza. Nagle wszystko się zmienia, sprawy nabierają tempa. Kiedy dzwoni do niej babcia i żali się na trudną do zniesienia sytuację w domu, obie postanawiają jednomyślnie: „Raz kozie śmierć! Pryskamy!”. Na południe, nad morze. Rozpoczyna się ekscytująca podróż na Elbę.

Błyskotliwa powieść, której bohaterki – dwie kobiety – znajdują się na życiowym zakręcie, a zarazem historia o słonecznych Włoszech w styczniu. Wszystko opowiedziane lekko, dowcipnie, okraszone szczyptą melancholii.

Książka dostępna do 31 sierpnia.

Zachęcamy do lektury!

l.tomczak, [01-08-2019, aktualizacja: 01-08-2019, 06:53]