Baza EBSCO Academic Research Source - dostęp testowy

Informujemy, że od 13 września br. otrzymaliśmy dostęp testowy do bazy EBSCO Academic Research Source.

Academic Research Source to multidyscyplinarna baza danych oferująca użytkownikom dostęp do zbioru ponad 180,000 książek elektronicznych oraz 5,000 pełnotekstowych czasopism.

Tematyka bazy obejmuje między innymi: psychologię, nauki humanistyczne, nauki stosowane, nauki społeczne, edukację, matematykę, nauki medyczne, nauki przyrodnicze, pomoce w nauce języków, słowniki i leksykony, nauki polityczne, ochronę środowiska, prawo, krytykę literacką, biznes i ekonomię, chemię, informatykę, inżynierię i wiele innych.

Baza została dodana do platformy EBSCOhost (http://search.ebscohost.com/) oraz wyszukiwarki EDS i jest dostępna dla użytkowników w sieci uczelnianej oraz zdalnie, z komputerów domowych oraz urządzeń mobilnych.

Użytkownicy mogą prowadzić wyszukiwanie w bazie w osobnych podzbiorach, dostępnych pod poniższymi linkami:

Baza zawiera 570 pełnotekstowych czasopism wydawanych w Polsce z zakresu ekonomii, biznesu, rolnictwa, technologii, historii, nauk ścisłych, medycyny, nauk społecznych, humanistyki i wiele innych.

Dostęp testowy potrwa do 12 listopada 2019 r.

Zachęcamy do korzystania

l.tomczak, [13-09-2019, aktualizacja: 13-09-2019, 10:40]