Prezentacja otwartych zasobów edukacyjnych platformy OpenStax

Z okazji tegorocznej edycji Open Access Week

Biblioteka Politechniki Lubelskiej oraz Fundacja OpenStax Poland

zapraszają na prezentację otwartych zasobów edukacyjnych platformy OpenStax.

Otwarty dostęp do materiałów dydaktycznych wysokiej jakości to przyszłość edukacji. Jedną z platform rozwijających się w szybkim tempie, udostępniających darmowe podręczniki akademickie jest OpenStax.

Do tej pory z podręczników OpenStax skorzystało ponad 6 milionów studentów na całym świecie.

Dostępna od początku roku akademickiego 2018/19 „Fizyka dla szkół wyższych”, polska adaptacja „University Physics”, została oficjalnym podręcznikiem głównym lub wspierającym w 27 szkołach wyższych w naszym kraju.

Spotkanie poprowadzi Pani Paulina Szczucińska przedstawiciel Fundacji OpenStax Poland.

Data spotkania:

25 października 2019 r. godzina 13:00

Miejsce:

Biblioteka Politechniki Lubelskiej

Czytelnia studencka, pokój 302

Budynek Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii przy ul. Nadbystrzyckiej 36C

l.tomczak, [02-10-2019, aktualizacja: 15-10-2019, 10:26]

BIBLIOTEKA CYFROWA INFONANET WYSTAWY WIRTUALNE WYDAWNICTWO PL