Webinarium bazy materiałowej Total Materia - 18.10.19r.

Drodzy użytkownicy bazy Total Materia!

Dołącz do nas na informacyjną prezentację Total Materia, najbardziej wszechstronnej bazy danych właściwości materiałów na świecie, która odbędzie się 18 października 2019 roku, o godz. 10:00, w języku polskim, który potrwa około półtorej godziny.

Będzie na nim przedstawiona najbardziej kompleksowa baza na świecie, dotycząca właściwości metali i tworzyw sztucznych - Total Materia. Skoncentrujemy się na wyzwaniu znalezienia wiarygodnych, pełnych informacji o materiałach, w celu podjęcia najlepszych inżynieryjnych decyzji.

W jaki sposób można zmniejszyć ryzyko, we wszystkich obszarach przemysłu związane z materiałami i ich doborem, jednocześnie wspierając potrzebę skrócenia czasu realizacji zadań ?

W celu spełnienia tego wymagania, potrzebne są wiarygodne i dokładne dane o właściwościach materiału oraz zestaw narzędzi do pracy, który pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję.

Seminarium obejmie między innymi:

• sposoby przeszukiwanie bazy materiałowej

• wyszukiwanie materiałów z całego świata i ich zamienników

• uzyskanie rzadkich danych eksperymentalnych dla obliczeń FEA / CAE, w tym parametrów naprężenia -odkształcenia i zmęczenia

• przedstawienie narzędzi do porównywania i selekcji materiałów, umożliwiających szybkie i trafne podejmowanie decyzji, od projektu koncepcyjnego do inżynierskiego

• szybką identyfikację materiału na podstawie wyników ze spektrometru, oraz sprawdzenie zgodności składu materiału ze składem opisanym przez normę.

W celu zarejestrowania się na webinar, skorzystaj z poniższego linku

Seminarium internetowe będzie interesujące dla wszystkich inżynierów, w tym inżynierów z działu badań i rozwoju, technologów, z działu produkcji, jakości i zakupów.

Do zobaczenia!

Serdecznie zapraszamy!