Książka listopada IBUK LIBRA

W listopadzie IBUK Libra poleca książkę "Jak umysł rośnie w siłę, gdy mózg się starzeje"  Elkhonona Goldberga.

Mózg człowieka starzeje się tak samo, jak całe jego ciało. Z biegiem czasu nieuchronnie zachodzą w nim zmiany: masa i objętość mózgu spada o ok. 2% na każde 10 lat. Komory powiększają się, a bruzdy stają się wyraźniejsze. Zmniejsza się gęstość synaps, słabnie przepływ krwi. A jednak osoby starsze często ujawniają zdolności nieobecne na wcześniejszych etapach rozwoju: dostrzegają na pozór trudne do uchwycenia zależności między rzeczami, ich intuicja bywa trafniejsza, rozumienie problemów – głębsze, a wiedza ekspercka budzi szacunek i podziw. Jak to się dzieje, że w miarę starzenia się mózgu umysł rośnie w siłę, a jego użytkownik zyskuje mądrość? Elkhonon Goldberg zaprasza w fascynującą podróż po świecie ludzkiego poznania.

Jak umysł rośnie w siłę, gdy mózg się starzeje to książka, która zmieni Twój sposób myślenia o starzeniu –

i o myśleniu.

Elkhonon Goldberg jest profesorem neurologii na New York University School of Medicine. Studiował w Moscow University State pod kierunkiem Aleksandra Łurii. Swój czas dzieli pomiędzy praktykę kliniczną, prowadzenie badań w obszarze neuronauk oraz nauczanie. Jest dyrektorem Luria Neuroscience Institute. Mieszka w Nowym Jorku.

Książka dostępna jako prezent do 30 listopada.

Zachęcamy do lektury!

s.furmaniak, [04-11-2019, aktualizacja: 04-11-2019, 11:56]