SPOTKANIE AUTORSKIE z mgr Urszulą Gierszon i dr inż. Małgorzatą Ciosmak (19.11.2019r.)

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z mgr Urszulą Gierszon i dr inż. Małgorzatą Ciosmak, autorkami książki Leon Ulrich 1811-1885 Poeta i patriota,

które odbędzie się 19 listopada 2019 r. o godz. 14:00 w Bibliotece PL

(Czytelnia OINT, sala seminaryjna. p.308, budynek CIiZT).

Książka opowiada o losach Leona Ulricha - tłumacza z Urzędowa znanego z przekładów dzieł Williama Shakespeare'a. Integralną częścią książki jest poemat Leona Ulricha „Powstańcy polscy z 1833 roku”.

Mgr Urszula Gierszon - poetka, prozaik, eseistka, krytyk literacki, absolwentka Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, członek ZLP, współzałożycielka Międzynarodowego Kongresu poetów ARCADIA oraz Fundacji Poetów i Ułanów im. gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego, od 2008 r. członek zarządu Fundacji Poetów i Ułanów pamięci gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego,  autorka wielu wierszy, opowiadań oraz obszernych szkiców o życiu literackim Lublina i postaciach związanych z Lubelszczyzną.

Dr inż. Małgorzata Anna Ciosmak - adiunkt w Katedrze Transportu, Silników Spalinowych i Ekologii Wydziału Mechanicznego PL, członek Senatu naszej Uczelni i Rady Wydziału Mechanicznego PL, członek Polskiego Towarzystwa Inżynierii Ekologicznej Oddział w Lublinie, autorka licznych publikacji naukowych

i popularnonaukowych z dziedziny ochrony środowiska i inżynierii ekologicznej, członek założyciel Towarzystwa Ziemi Urzędowskiej i wiceprzewodnicząca jego zarządu przez kilka kadencji.

l.tomczak, [01-11-2019, aktualizacja: 21-11-2019, 13:53]