Biblioteka w okresie pandemii

W związku z Komunikatem Rektora od dn.25 maja 2020 r.:

- realizujemy zamówienia na książki z Wypożyczalni, Czytelni Ogólnej

oraz Bibliotek Wydziałowych.

Wszystkie zamówienia są do odbioru w Wypożyczalni

w godzinach 8:00-15:00.

- Książki z Bibliotek Wydziałowych i Czytelni Ogólnej zamawiane są przez
katalog naszej Biblioteki i można je odebrać  dnia następnego w
Wypożyczalni.
Limit książek to 3 książki na 30 dni, zwrot nie później niż do 30.09.2020 r.

- Zasady wypożyczeń książek z Wypożyczalni pozostają bez zmian.

- zwroty książek nadal dokonuje się przez wrzutnię,

znajdującą się w przedsionku budynku Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii (Rdzewiak).

Książki muszą przejść trzydniową kwarantannę, po tym czasie zostaną naniesione

zmiany o zwrocie w systemie.

-termin zwrotu na wszystkie wypożyczone książki jest przedłużony do 31.10.2020 r.,

nie naliczają się też opłaty za przetrzymane książki.

- potwierdzamy elektronicznie karty obiegowe dla studentów

Zgodnie z Zarzadzeniem Rektora Politechniki Lubelskiej w sprawie zasad weryfikacji osiągniętych efektów uczenia się poza siedzibą uczelni z wykorzystaniem technologii informatycznych karty obiegowe potwierdzane są w sposób elektroniczny. Jeśli student nie posiada książek na koncie potwierdzamy kartę obiegową elektronicznie i przesyłamy do danego dziekanatu. Użytkownicy, którzy mają wypożyczone książki, aby otrzymać potwierdzenie na karcie obiegowej muszą dokonać zwrotu. W przedsionku budynku Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii (Rdzewiak) została umieszczona w tym celu specjalna wrzutnia. Prosimy o pozostawienie tam książek od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00. Książki muszą przejść trzydniową kwarantannę, po tym czasie zostaną naniesione zmiany o zwrocie w systemie i będziemy mogli elektronicznie potwierdzić kartę obiegową.

- studenci, dla których stacjonarnie nie odbyły się zajęcia z Informacji Naukowej

proszeni są o zaliczenie przedmiotu zdalnie za pośrednictwem kursu na platformie moodle: https://moodle.biblioteka.pollub.pl/login/index.php

W razie pytań bądź problemów zapraszamy do kontaktu z prowadzącymi zajęcia:  Hanną Celoch: h.celoch@pollub.pl i Stanisławą Pietrzyk-Leonowicz: s.pietrzyk@pollub.pl

Pamiętajcie, że biblioteka to nie tylko książki na półkach, zachęcamy do korzystania ze źródeł dostępnych online w naszej

E-czytelni.

Wszystkie osoby posiadające konto biblioteczne mają możliwość zdalnego dostępu do zbiorów książek i czasopism elektronicznych będących w subskrypcji Politechniki Lubelskiej. Dostęp przez E-Czytelnię oraz Źródła Wiedzy. Dostęp do zbiorów online odbywa się poprzez zmianę ustawień przeglądarki [instrukcja].

Śledźcie nas na Facebooku i Instagramie

Z chęcią odpowiadamy na Wasze pytania za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Bądźcie z nami w kontakcie – dzwońcie, piszcie, pytajcie – udzielamy informacji, pomagamy w wyszukiwaniu literatury i korzystaniu ze źródeł.

Pracownicy poszczególnych działów są dostępni pod telefonami, oraz odpowiadają na e-maile.

Można się z nami kontaktować telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Zespół ds. Administracyjno-Finansowych  tel. 81 538-4677, email:sekretariat.bg@pollub.pl

Dział Usług Biblioteczno-Informacyjnych  tel. 81 538-4366, email: wypozyczalnia@pollub.pl

Dział Zasobów  tel. 81 538-4687, email:gromadzenie@pollub.pl

Ośrodek Analiz Bibliometrycznych  tel. 81 538-4686, email: oin@pollub.pl