E-zasoby zawsze dostępne

Zachęcamy do korzystania z elektronicznych źródeł wiedzy z domu.

Dostęp do baz spoza kampusu - INSTRUKCJA

Biblioteka Cyfrowa Politechniki Lubelskiej

Publikacje Wydawnictwa Politechniki Lubelskiej znajdziecie w wersji elektronicznej w Bibliotece Cyfrowej Politechniki Lubelskiej.  Znajdują się tu zarówno archiwalne, jak i najnowsze monografie i podręczniki. Korzystanie z Biblioteki Cyfrowej nie wymania logowania.

E-Czytelnia

Bazy

Wszystkie osoby posiadające konto biblioteczne mają możliwość zdalnego dostępu do zbiorów książek i czasopism elektronicznych będących w subskrypcji Politechniki Lubelskiej. Wśród nich znajdują się m.in.: IBUK Libra, EBSCO, Access Engineering i Total Materia.

Dostęp do zbiorów online odbywa się poprzez zmianę ustawień przeglądarki - INSTRUKCJA

Bazy Open-Access

W zakładce E-Czytelnia znajduje się również lista baz w wolnym dostępie. Bazy Open-Acces, z których studenci bardzo chętnie korzystają to m.in. BazTech i EMIS. Korzystanie z baz Open-Access jest możliwe również dla osób nieposiadających konta bibliotecznego.

W razie pytań bądź problemów z korzystaniem  z Biblioteki Cyfrowej oraz E-Czytelni zapraszamy do kontaktu :

Dział Usług Biblioteczno-Informacyjnych

tel. 81 538-4366, e-mail: wypozyczalnia@pollub.pl,