Świadectwo Stosowania Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji SZBI

Dostęp do  Polskich Norm Z satysfakcją zawiadamiamy, że Ośrodek Informacji Patentowej i Normalizacyjnej uzyskał Świadectwo Stosowania Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem informacji zgodnie z wymaganiami normy PN-ISO/IEC 27001:2007.
Audyt przeprowadzony został przez Polski Komitet Normalizacyjny (PKN) 27-28 grudnia 2011 r. Dzięki świadectwu możliwa jest współpraca z Polskim Komitetem Normalizacyjnym, polegająca na zapewnieniu dostępu pracownikom i studentom Politechniki Lubelskiej do ok. 35 tys. pełnych tekstów aktualnych Polskich Norm (PN) i dokumentów normalizacyjnych PKN w formie elektronicznej (pliki w formacie pdf). Baza norm jest stale aktualizowana, a dostęp jest możliwy na 3 stanowiskach komputerowych w OIPiN ul. Nadbystrzycka 36A. Świadectwo stosowania SZBI ważne jest przez 5 lat od daty jego przyznania. Certyfikat ISO/IEC 27001 pomaga w zarządzaniu cennymi zasobami informacji i chronieniu ich. ISO/IEC 27001 to jedyna poddawana audytom norma międzynarodowa, która określa wymogi dotyczące systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji.

s.furmaniak, [02-01-2012, aktualizacja: 30-03-2020, 08:04]