Program publikowania otwartego IEEE Open

W lipcu 2020 r. Politechnika Lubelska podpisała umowę umożliwiającą pracownikom bezpłatne publikowanie artykułów

Open Access w czasopismach IEEE.

Program jest przeznaczony dla pracowników Politechniki Lubelskiej, którzy pełnią rolę autorów do korespondencji (corresponding author). W 2020 r. instytucje uczestniczące w konsorcjum zamówiły łącznie 121 artykułów (w tym 12 artykułów dla autorów z Politechniki Lubelskiej).

Program pozwala zainteresowanym autorom na publikację artykułów naukowych bez żadnych dodatkowych opłat w czasopismach otwartych i hybrydowych IEEE. Warunkiem jest otrzymanie pozytywnej recenzji wydawcy.

Nadsyłając tekst należy wskazać odpowiednią afiliację, a następnie, po otrzymaniu zawiadomienia o przyjęciu artykułu do publikacji, skorzystać z systemu RightsLink. Na tym etapie należy wybrać finansowanie w ramach programu IEEE Open.

Więcej informacji: Wydawnictwo Politechniki Lubelskiej, dr Katarzyna Weinper, w. 4659.

Strona IEEE OPEN

l.tomczak, [04-08-2020, aktualizacja: 10-08-2020, 11:06]