Książka września IBUK LIBRA

We wrześniowej odsłonie PREZENT OD IBUK LIBRA,

znalazła się książka Piotra Ambroziewicza,

Auta dla nas, auta dla mas

- Co to był szewroletariat?

- Jak zwykły Polak auto zdobywał?

- Dlaczego nasi projektanci i konstruktorzy mieli pecha?

- Jak władza oszukała ludzi na przedpłatach?

- Czemu mały fiat podskakiwał przed Wigilią?

- Za co powinniśmy kochać syrenki?

- Co miał sowiecki premier do Polskiego Fiata?

Dzięki samochodom i za pośrednictwem samochodów Czytelnik pozna życie codzienne, politykę i sytuację ekonomiczną Polski Ludowej. Opisywane przez autora pojazdy są zarazem bohaterami historii – czasem śmiesznej, czasem strasznej, a czasem wręcz absurdalnej. Jest to barwna książka, dziennikarska. Historia motoryzowania ludzi władzy i zwykłych ludzi w Polsce Ludowej nie bez przymrużenia oka.

Książka będzie pasjonującą lekturą dla każdego odbiorcy, a szczególnie dla poszukiwacza absurdów z punktu widzenia perspektywy społecznej. Znajdą w niej także coś dla siebie miłośnicy historii Polski Ludowej, wielbiciele dziejów motoryzacji historycy poszukujący materiału źródłowego (cytaty z prasy, literatury, filmów).

Książka dostępna jest w darmowym dostępie do 30 września br.

Zachęcamy do lektury!

Dostęp do bazy z domu jest możliwy po zalogowaniu się.

INSTRUKCJA

p.artymiuk, [01-09-2020, aktualizacja: 01-09-2020, 06:50]