ŚP. ANNA WÓJCIK

(1943-2020)

Pracownik Uczelni w latach 1972-2003. Początkowo w sekretariacie Wydziału Budowlanego – potem w bibliotece wydziału, którą tworzyła i prowadziła aż do przejścia na emeryturę w 2003 r.

Ania miała bardzo rzadki dar przyciągania do siebie ludzi zagubionych, potrzebujących pomocy. Każdy, kto się z nią zetknął, od razu czuł się przez nią „zaopiekowany” – niezależnie od tego, czy student potrzebował tylko książki, czy znalazł się właśnie na życiowym zakręcie. Znała studentów i ich problemy. Zdarzało się jej nawet wstawiać za nimi u wykładowców.

Wspierała bliskich, towarzyszyła w chorobie, niestrudzona, pomimo własnych problemów ze zdrowiem. Pomagała też innym, znajomym i nieznajomym, szukającym drogi do Ojczyzny. Została za to odznaczona przez Prezydenta m. Lublina Medalem Ludzi Gorących Serc. Zawsze jej myśli zaprzątały sprawy innych, zawsze najważniejszy dla niej był drugi człowiek.

Taką Cię Aniu zapamiętamy – dobrą, troskliwą, śpieszącą na każde zawołanie –

Koleżanki i Koledzy z Biblioteki PL

Pogrzeb odbędzie się w piątek 16.10.2020 r. o godz. 10:00 na cmentarzu przy ulicy Unickiej.

p.artymiuk, [14-10-2020, aktualizacja: 14-10-2020, 11:02]