Książka grudnia IBUK LIBRA

W grudniowej odsłonie PREZENT OD IBUK LIBRA, znalazła się książka

Likwidatorzy Czarnobyla

autorstwa Pawła Sekuły

Książka jest zapisem relacji ustnych tzw. likwidatorów Czarnobyla i ich rodzin. Przedstawia dramatyczne doświadczenia żołnierzy z republik bałtyckich związane z działaniami podejmowanymi w rejonie katastrofy w latach 1986-1988. Autor przybliża społeczność likwidatorów, warunki bytowe i życie codzienne w czarnobylskiej zonie. Kolejne rozdziały są wiernym odtworzeniem osobistych przeżyć, odczuć i przemyśleń likwidatorów począwszy od wezwania na miejsce tragedii, poprzez pracę w cieniu czarnobylskiego reaktora, aż po zmaganie się z codzienną rzeczywistością ZSRS po powrocie do domu i heroiczną walkę

o odzyskanie zdrowia. Przekazy świadków poprzedzone są zarysem historii mobilizacji i udziału łotewskich oraz estońskich obywateli ZSRR w usuwaniu skutków katastrofy jądrowej. Zaprezentowane zostały także poszczególne etapy akcji dekontaminacyjnej na obszarze Ukrainy i Białorusi.

Książka dostępna jest w darmowym dostępie do 31 grudnia br.

Zachęcamy do lektury!

Dostęp do bazy z domu jest możliwy po zalogowaniu się.

INSTRUKCJA

p.artymiuk, [01-12-2020, aktualizacja: 01-12-2020, 08:32]