Grudniowe szkolenia EBSCO w języku polskim - zapraszamy do udziału!

Zapraszamy do udziału w dostępnych bezpłatnie, otwartych szkoleniach

online w języku polskim, które zostały przygotowane przez EBSCO

na grudzień 2020 roku.

Podczas sesji trenerzy w zwięzły sposób opowiedzą o

rozwiązaniach, produktach i ich aktualizacjach.

Szczegóły sesji przedstawiamy poniżej:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kieszonkowa biblioteka, czyli aplikacja mobilna EBSCO
Data: środa, 2 grudnia 2020 | Godzina: 13:15 | REJESTRACJA

Sesja dedykowana nowej aplikacji mobilnej EBSCO. Pokażemy jak pobrać, zalogować się i korzystać z aplikacji w najbardziej efektywny sposób.

Bazy American Psychological Association (APA) dla studentów psychologii
Data: czwartek, 3 grudnia 2020 | Godzina: 10:30 | REJESTRACJA

Wydawany przez American Psychological Association (APA), zestaw baz danych zapewnia studentom bogatą kolekcję materiałów obejmujących pełne spektrum psychologii i dziedzin pokrewnych. Naukowcy we wszystkich dyscyplinach znajdą użytek z tych zasobów, ponieważ ich treści wykraczają daleko poza nauki behawioralne i obejmują medycynę, biznes, filozofię i inne. Podczas szkolenia przybliżymy zasób baz APA PsycArticles®, APA PsycInfo®, APA PsycTests® oraz APA PsycBooks®, a praktyczny warsztat oprzemy na licznych przykładach aktualnych zagadnień.

Wyszukiwanie publikacji na nowej liście AZ
Data: Poniedziałek, 7 grudnia 2020 | Godzina: 14:00 | REJESTRACJA

Podczas szkolenia zaprezentowany zostanie interfejs nowej listy AZ. Przyjrzymy się jak wyszukiwać czasopisma i książki w zasobach biblioteki, jak korzystać z dostępnych ograniczników oraz sprawdzać dostępność tytułów.

Moje pierwsze spotkanie z wyszukiwarką naukową EDS
Data: wtorek, 8 grudnia 2020 | Godzina: 15:00 | REJESTRACJA

Wyszukiwarka naukowa EBSCO Discovery Service™ dla początkujących. Na kilkunastu przykładach pokażemy jak działa wyszukiwarka, jakie materiały tam znajdziemy, w jaki sposób wyświetlane są wyniki wyszukiwań, jak doprecyzować wyszukiwanie wykorzystując dostępne ograniczniki.

Bazy dla nauk medycznych: MEDLINE® i CINAHL® Database
Data: środa, 9 grudnia 2020 | Godzina: 12:45 | REJESTRACJA

Praktyczna sesja, podczas której przyjrzymy się opcjom wyszukiwania w bazie MEDLINE oraz CINAHL. Te dwie bazy medyczne cechują się dedykowanymi opcjami wyszukiwania i zawężania wyników, które rzadko występują w przypadku wyszukiwania w innych popularnych bazach EBSCO.

Przegląd modułu raportowania w panelu administracyjnym EBSCOadmin™
Data: czwartek, 10 grudnia 2020 | Godzina: 12:30 | REJESTRACJA

Podczas szkolenia dokonamy ogólnego przeglądu modułu raportowania dla baz i narzędzi EBSCO. Pokażemy jak sprawdzać wykorzystanie poszczególnych baz, e-książek oraz interfejsów.

Tajniki wyszukiwania zaawansowanego na EBSCOhost®
Data: poniedziałek, 14 grudnia 2020 | Godzina: 14:30 | REJESTRACJA

Szkolenie dedykowane opcjom wyszukiwania z wykorzystaniem ekranu do wyszukiwania zaawansowanego na platformie EBSCOhost. Przyjrzymy się jak korzystać z operatów Boolean, jak odpowiednio tworzyć zaawansowaną strategię wyszukiwawczą, jak stosować znaki specjalne oraz kody pól dla bardziej precyzyjnego wyszukiwania.

Bazy EBSCO dla studentów Akademii Wychowania Fizycznego
Data: wtorek, 15 grudnia 2020 | Godzina: 14:00 | REJESTRACJA

Podczas szkolenia przyjrzymy się ofercie baz EBSCO dostępnych dla studentów polskich Akademii Wychowania Fizycznego. Opowiemy o bazie SPORTDiscus™ with Full Text oraz Hospitality & Tourism Complete™. Pokażemy przykłady wyszukiwania publikacji za pomocą listy AZ.

Wyszukiwarka naukowa EDS vs Google - porównanie wyników wyszukiwania
Data: środa, 16 grudnia 2020 | Godzina: 15:00 | REJESTRACJA

Podczas szkolenia dokonamy próby porównania dwóch wyszukiwarek materiałów naukowych: wyszukiwarkę naukową EBSCO oraz Google Scholar. Przyjrzymy się sposobom wyszukiwania podstawowego i zaawansowanego, opcjom ograniczania wyników, metadanym użytym do opisu materiałów, wykorzystywanym rankingom trafności, które decydują o kolejności występowania wyników na liście.

Korzystanie z e-książek EBSCO
Data: czwartek, 17 grudnia 2020 | Godzina: 12:30 | REJESTRACJA

Praktyczne szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiedzą się:
- jak korzystać z e-książek online
- jak pobierać e-książki w całości oraz we fragmentach
- jak korzystać z e-książek na smartfonach, tabletach i czytnikach

Lista szkoleń dostępna >> tu

EBSCO Academy >>link

Znajdź kursy prowadzone przez instruktorów EBSCO na nowym portalu edukacyjnym EBSCO Academy.
Harmonogram szkoleń tam dostępnych będzie aktualizowany co kilka tygodni,
zachęcamy więc by regularnie go odwiedzać i korzystać z bogactwa oferty.
Zapraszamy Państwa do udziału w szkoleniach EBSCO Academy!

INFONANET OŚRODEK ANALIZ