Zapraszamy na szkolenia online EBSCO Academy w języku polskim na platformie WebEx Training.

Zapraszamy do uczestnictwa w szkoleniach online

EBSCO Academy w języku polskim na platformie

WebEx Training.

Środa, 13 stycznia 2021, godz. 13:30 CET

Jak przygotować roczne statystki EBSCO?

Styczeń to czas podsumowań minionego roku. Podczas najbliższej sesji przyjrzymy się panelowi administracyjnemu pod kątem generowania rocznych statystyk dla baz danych EBSCO, interfejsów, narzędzia linkującego Full Text Finder czy sposobu logowania.

Zarejestruj się

(Po kliknięciu linku "Zarejstruj się" otworzy się okno z listą szkoleń. Proszę wybrać interesujące nas szkolenie i klinąć link "Register". Otworzy się nam formularz do zarejstrowania naszego uczestnictwa w webinarium. Otrzymamy też email z linkiem do sesji szkoleniowej.)

=======================================================================================================

Piątek, 15 stycznia 2021, godz. 11:00 CET

Jak przetrwać sesję, czyli kilka wskazówek o wykorzystaniu e-książek EBSCO w pracach zaliczeniowych.

Praktyczne szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiedzą się:
- jak korzystać z e-książek online
- jak pobierać e-książki w całości oraz we fragmentach
- jak korzystać z e-książek na smartfonach, tabletach i czytnikach

Poniedziałek, 18 stycznia 2021, godz. 14:30 CET

Narzędzia EBSCOhost przydatne przy pisaniu pracy magisterskiej.

Szkolenie stworzone z myślą o studentach przygotowujących się do pisania pracy magisterskiej. Podczas tej praktycznej sesji opowiemy, jak w efektywny sposób korzystać z funkcji dostępnych na platformie EBSCOhost tj.: zapisywanie artykułów do chmury do Google Drive, cytowanie artykułu, zapisywanie historii wyszukiwania, tworzenie i korzystanie z osobistego konta Moje EBSCOhost, zapisywanie wyników do folderu, tworzenie powiadomień, eksportowanie danych bibliograficznych do programów typu Zotero, Mendeley, EndNote.

Środa, 20 stycznia 2021, godz. 14:00 CET

Poznaj bazy EBSCO dostępne w ramach licencji krajowej dla wszystkich uczelni w Polsce

Podczas sesji dokonamy przeglądu baz EBSCO dostępnych w ramach tzw. licencji krajowej, z której mogą korzystać wszystkie uczelnie i instytucje badawcze w Polsce. Studenci i pracownicy uczelni mają dostęp do EBSCO Open Dissertations™ - międzynarodowej bazy prac dyplomowych i dysertacji oraz 16 obszernych naukowych baz danych refundowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wchodzące w skład pakietu bazy Academic Search™ Ultimate oraz Business Source® Ultimate są jednymi z najczęściej wykorzystywanych zasobów naukowych na świecie przez wiodące ośrodki akademickie.

Czwartek, 21 stycznia 2021, godz. 10:30 CET

Wyszukiwanie zaawansowane dla bardziej wymagających użytkowników

Szkolenie dedykowane opcjom wyszukiwania z wykorzystaniem ekranu do wyszukiwania zaawansowanego na platformie EBSCOhost. Przyjrzymy się jak korzystać z operatów Boolean, jak odpowiednio tworzyć zaawansowaną strategię wyszukiwawczą, jak stosować znaki specjalne oraz kody pól dla bardziej precyzyjnego wyszukiwania.

Wtorek, 26 stycznia 2021, godz. 14:30 CET

Micro session: udoskonalanie wyników wyszukiwania

Przegląd najważniejszych opcji pozwalających zawęzić i doprecyzować wyniki otrzymane podczas wyszukiwania za pośrednictwem wyszukiwarki naukowej EDS oraz standardowej platformy EBSCOhost. Przyjrzymy się opcjom tj.: wybór trybu wyszukiwania, wyszukiwanie w pełnym tekście, dostosowanie języka, daty publikacji, tematyki, tytułu publikacji i wiele innych.

Środa, 27 stycznia, godz. 12:30 CET

Wyszukiwanie w nowych pełnotekstowych zasobach CABI

Sesja poświęcona zasobom CABI dostępnym w ramach konsorcjum. CABI jest organizacją non-profit oferującą dostęp do literatury z zakresu rolnictwa, weterynarii, hodowli zwierząt i roślin, nauki o środowisku, leśnictwa. Podczas sesji omówimy dostęp do bazy CAB Abstracts oraz zasobów pełnotekstowych, które zostały dodane do oferty w 2021 r.: CAB eBooks, CAB Reviews, Distribution Maps of Plant Pests, Distribution Maps of Plant Diseases, Descriptions of Fungi & Bacteria. Szkolenie poparte licznymi praktycznymi przykładami wyszukiwania.

n.gabrylewicz, [11-01-2021, aktualizacja: 12-01-2021, 10:25]