Dostęp testowy do pakietu narzędzi Writefull służących do korekty tekstów naukowych w języku angielskim. Zapraszamy do testowania.

Writefull - dostęp testowy dla

Politechniki Lubelskiej

Dostęp testowy dla Politechniki Lubelskiej został ustawiony

na okres 30 dni w terminie 11.01-10.02.2021.

UWAGA!

Writefull for Word wymaga instalacji wtyczki, dostępu do internetu  i rejestracji przy użyciu adresu mailowego w domenie uczelni;  Writefull Revise i Writefull Cite docelowo będą dostępne przez weryfikację adresów IP, ale obecnie działają przy użyciu przeglądarki internetowej, a linki dedykowane wyłącznie dla Politechniki Lubelskiej są  podane w załączonym przewodniku. Nie ma ograniczeń co do liczby korzystających z Writefull w tym samym czasie podczas testowego dostępu.  Załączone informacje  są wyłącznie do użytku Politechniki Lubelskiej i zabronione jest ich przekazywanie poza grono pracowników i studentów naszej uczelni (nie dotyczy strony internetowej biblioteki).

Writefull – narzędzie do korekty

tekstów naukowych

Writefull został specjalnie zaprojektowany dla pracowników naukowych i studentów wyższych uczelni do korekty tekstów naukowych w języku angielskim.  Writefull różni się od innych podobnych narzędzi tym, że wykorzystuje modele językowe oparte na sztucznej inteligencji (AI) i nieustannie „uczy się” na podstawie tekstów milionów artykułów z naukowych czasopism. Writefull poprawia gramatykę, interpunkcję, ortografię i stylistykę. O wiele więcej niż ogólnodostępne narzędzia do sprawdzania gramatyki i pisowni, sugeruje poprawki w strukturze zdań w tekstach naukowych, sugeruje brakujące elementy cytowania i proponuje słownictwo charakterystyczne dla danej dyscypliny, co jest szczególnie ważne dla pomyślnej publikacji w międzynarodowych czasopismach.

LINKI:

Writefull for Word