EBSCO Polska - webinaria w kwietniu

SZKOLENIA EBSCO W KWIETNIU

1. Bazy EBSCO dla psychologów
Data: wtorek, 13 kwietnia 2021
Godzina: 11:00 (60 minut)
———————————————————————————-
Podczas sesji dokonamy przeglądu najważniejszych zasobów udostępnianych przez American Psychological Association. Zestaw baz danych APA zapewnia bogatą kolekcję indeksowych i pełnotekstowych źródeł obejmujących pełne spektrum psychologii i dziedzin pokrewnych. Treści wykraczają daleko poza nauki behawioralne i obejmują medycynę, biznes, filozofię i inne. Podczas szkolenia przybliżymy zasób baz APA PsycArticles®, APA PsycInfo®, APA PsycTests® oraz APA PsycBooks®, a praktyczny warsztat oprzemy na licznych przykładach aktualnych zagadnień.

2. Jak korzystać z e-książek EBSCO?
Data: środa, 14 kwietnia 2021
Godzina: 10:30 (45 minut)
———————————————————————————-
Praktyczne szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiedzą się:
- jak korzystać z e-książek online
- jak pobierać e-książki w całości oraz we fragmentach
- jak korzystać z e-książek na smartfonach, tabletach i czytnikach

3. Business Source Ultimate – badania z zakresu zarządzania i biznesu zaczynają się tutaj!
Data: czwartek, 15 kwietnia 2021
Godzina: 14:30 (50 minut)
———————————————————————————-
Sesja poświęcona Business Source Ultimate - bogatej bazie recenzowanych artykułów z obszaru biznesu, zarządzania i finansów. Na wielu przykładach wyszukiwania pokażemy, jak przeprowadzić wyszukiwanie analiz SWOT, raportów krajowych, popularnych magazynów biznesowych, profili firm i nie tylko.

4. Zasoby EBSCO z zakresu socjologii
Data: wtorek, 20 kwietnia 2021
Godzina: 12:30 (45 minut)
———————————————————————————-
Podczas sesji dokonamy przeglądu najważniejszych zasobów EBSCO, które są przydatne dla studentów kierunków związanych z socjologią. Poza omówieniem treści baz (tj. Sociology Source Ultimate, SocINDEX with Full Text) zaprezentujemy dostępne e-książki o podobnej tematyce. Sesja zakończy się warsztatem wyszukiwania na platformie EBSCOhost.

5. Jak najlepiej wykorzystać ograniczenia, rozszerzenia i fasety na EBSCOhost
Data: środa, 21 kwietnia 2021
Godzina: 14:00 (40 minut)
———————————————————————————-
Przegląd najważniejszych opcji pozwalających zawęzić i doprecyzować wyniki otrzymane podczas wyszukiwania za pośrednictwem platformy EBSCOhost. Przyjrzymy się opcjom tj.: wybór trybu wyszukiwania, wyszukiwanie w pełnym tekście, dostosowanie języka, daty publikacji, tematyki, tytułu publikacji i wiele innych.

6. Poznaj EconLit with Full Text
Data: poniedziałek, 26 kwietnia 2021
Godzina: 14:00 (50 minut)
———————————————————————————-
Sesja poświęcona bazie EconLit, która oferuje dostęp do setek pełnotekstowych czasopism z zakresu ekonomii, w tym publikacji wydawanych przez American Economic Association. Poza szczegółowym opisem bazy, uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z licznymi przykładami wyszukiwań tematycznych związanymi z aktualnymi trendami i zagadnieniami.

7. DynaMed: narzędzie oparte na dowodach medycznych ułatwiające podejmowanie decyzji przy boku pacjenta
Data: środa, 28 kwietnia 2021
Godzina: 10:30 (60 minut)
———————————————————————————-
Szkolenie dedykowane narzędziu DynaMed, które zostało stworzone z myślą o lekarzach i studentach medycyny, aby dostarczyć im szybko i intuicyjnie odpowiedzi na kliniczne pytania.

8. Jak kupować książki za pomocą e-księgarni EBSCOhost Collection Manager?
Data: czwartek, 29 kwietnia 2021
Godzina: 12:30 (30 minut)
———————————————————————————-
Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z księgarnią internetową EBSCOhost Collection Manager. Dokonamy przeglądu najważniejszych funkcji oraz pokażemy krok po kroku jak dokonać zamówienia wybranych tytułów.

l.tomczak, [01-04-2021, aktualizacja: 01-04-2021, 12:16]