Web of Science i InCites - otwarte kwietniowe szkolenia internetowe

Zapraszamy na serię prezentacji internetowych

Research Smarter oraz Web of Science i InCites w praktyce:

Seminaria Research. Smarter.

1. Zbadaj, odkryj i przeanalizuj konkretne badania: COVID szczepionki

Wtorek, 27 kwietnia 2021, godz. 12:00-12:45 CET

Zarejestruj się

Dołącz do naszego webinarium, aby dowiedzieć się, jak znaleźć i analizować badania naukowe w tym przełomowym temacie. Dowiedz się, jak wyprzedzać najnowsze odkrycia, odkrywać kluczowe prace, czasopisma i osoby. Odkryj potężne narzędzia analityczne, aby w pełni zrozumieć krajobraz badawczy, współpracę sektora publicznego i prywatnego oraz działania związane z finansowaniem, a także przechowywanie i wizualizację wyników.

Prowadzący: Marcin Kapczyński

2. Rozszerzenie spojrzenia na krajobraz badawczy: Emerging Sources Citation Index

Czwartek, 29 kwietnia 2021, godz. 10:00-10:45 CET

Zarejestruj się

Dołącz do naszego webinarium, aby dowiedzieć się, jak najnowsza edycja czasopism w Web of Science Core Collection™ - Emerging Sources Citation Index - wzbogaca Twoje odkrycia. Wprowadzony na rynek w 2015 roku indeks Emerging Sources Citation Index obejmuje ponad 7500 czasopism i znacznie poszerza dostęp do badań w naukach społecznych i humanistycznych. Dzięki Emerging Sources Citation Index uzyskasz pełniejszy obraz dorobku naukowców i instytucji oraz rozwiniesz spojrzenie na badania w skali globalnej.

Prowadząca: Dr Klementyna Karlińska-Batres

Web of Science i InCites w praktyce

1. Afiliacje autorskie ich znaczenie i proces unifikacji wariantów nazw instytucji

Piątek, 23 kwietnia 2021, godz. 11:00-11:45 CET

Zarejestruj się

Każdy autor musi posiadać odpowiednią afiliację, dzięki czemu możemy określić i analizować dorobek instytucji. Wyzwanie jest różnorodność podawanych wariantów jej nazwy. Jak upewnić się, że nasza instytucja posługuje się właściwą nazwą w Web of Science? Czy wszystkie warianty nazwy zostały prawidłowo ujęte? Jak przebiega proces unifikacji i zgłaszania?

Prowadzący: Marcin Kapczyński

2. Jak wybrać czasopismo do publikacji mojej pracy?

Wtorek, 27 kwietnia 2021, godz. 10:00-11:00 CET

Zarejestruj się

Poznaj wskazówki ułatwiające wyszukiwanie i porównanie czasopism, do których warto zgłosić publikacje.

Prowadząca: Dr Klementyna Karlińska-Batres

3. Tworzenie i zarządzanie raportami w InCites

Środa, 28 kwietnia 2021, godz. 11:00-11:45 CET

Zarejestruj się

Poznaj nasze wskazówki jak skutecznie zbudować z wybranych analiz przykładowy, raport w InCites. Tematem sesji będzie nie tylko tworzenie zbiorczych raportów ale też, zarządzanie zgromadzonymi danymi.

Prowadzący: Marcin Kapczynski

l.tomczak, [01-04-2021, aktualizacja: 01-04-2021, 12:38]