Prezent kwietnia IBUK LIBRA

W kwietniowej odsłonie PREZENT OD IBUK LIBRA, znalazła się książka

Nasze miejsce w kosmosie

Hélène Courtois

Nasza galaktyka i jej sąsiedzi mkną przez wszechświat w zdumiewającym tempie kilkuset kilometrów na sekundę. Fakt ten jest znany od początku lat 60. ubiegłego wieku. W tym czasie astrofizycy nie byli jeszcze w stanie w pełni wyjaśnić przyczyn tego zjawiska. W latach 90., amerykańscy naukowcy wskazali, że ruch ten może być związany z oddziaływaniem ogromnej masy tzw. Wielkiego Atraktora.

Poszukując Wielkiego Atraktora, zespół badawczy, do którego należała nasza Autorka, odkryli supergromadę galaktyk, do których należy nasza Droga Mleczna. Nazwali ją Laniakea (z hawajskiego „niezmierne niebiosa”).

Ta książka ma na celu podzielenie się historią tego ogromnego odkrycia. Autorka w jasny i prosty sposób dokonuje przeglądu Wszechświata i rządzących nim praw fizyki.

Książka dostępna jest w darmowym dostępie do 30 kwietnia br

Zachęcamy do lektury!

Dostęp do bazy z domu jest możliwy po zalogowaniu się.

INSTRUKCJA

p.artymiuk, [08-04-2021, aktualizacja: 08-04-2021, 07:04]