Wirtualna Biblioteka Nauki - finansowanie licencji w 2021 roku

Wirtualna Biblioteka Nauki ogłosiła, że Rektor Uniwersytetu Warszawskiego podpisał aneks do umowy pomiędzy MEiN oraz UW na finansowanie WBN w 2021 r.

Wspomniany aneks obejmuje:

1. Zakup licencji krajowych na rok 2021: czasopisma Cell i Elsevier z publikowaniem otwartym (OA), Springer z OA, Wiley, czasopismo Nature, czasopismo Science (wraz z programem OA Science Advances), bazy Scopus, SciVal, Web of Science, InCites oraz składka Polski na program Scoap3 w 2021 r., przy czym przyznana na razie dotacja na licencje krajowe wystarcza na pokrycie kosztów co najmniej do 30 października 2021 r., ewentulanie kilka tygodni dłużej w zależności od kursów walut.

2. Dofinansowanie zakupu licencji konsorcyjnych na rok 2021: ACS z OA, AIP, APS, CAS SciFinder, CUP z OA, Emerald z OA, EMIS, IEEE z OA, IOP z OA, JSTOR, Knovel, LWW z OA, NPG, OECD/IEA, OUP z OA, Passport, ProQuest, Reaxys i Taylor&Francis z OA, przy czym przyznana dotacja wystarcza na pokrycie planowanego dofinansowania licencji konsorcyjnych na cały rok 2021.

Przewiduje się, że wszystkie umowy zostaną podpisane do końca maja.

Szczegóły w komunikacie WBN z 4 maja 2021 r.

INFONANET OŚRODEK ANALIZ