Stanowisko dla osób z dysfunkcją wzroku

Zapraszamy do korzystania ze stanowiska dla osób z dysfunkcją wzroku.

W Oddziale Informacji Naukowej Biblioteki Politechniki Lubelskiej (Wydział Mechaniczny, parter) udostępnione zostało specjalne stanowisko komputerowe ułatwiające korzystanie ze zbiorów bibliotecznych osobom z dysfunkcją wzroku.

Stanowisko wyposażone jest w aplikację czytającą tekst oraz elektroniczną lupę powiększającą obraz na ekranie komputera. Można w ten sposób czytać książki, oglądać rysunki, projekty, etc. Dzięki autolektorowi ze skanerem można zeskanować tekst, odsłuchać go i zapisać w formie tekstowej, bądź pliku audio. Sprzęt przy stanowisku umożliwia także odczytywanie i drukowanie tekstów w języku Braillea.

Korzystać ze stanowiska mogą nie tylko nasi studenci. Zapraszamy również młodzież szkół średnich, studentów innych uczelni – wszystkich, którzy potrzebują informacji, a dysfunkcja uniemożliwia im samodzielną pracę z komputerem. Pracownicy Oddziału Informacji Naukowej Biblioteki służą pomocą zarówno w obsłudze samego stanowiska, jak również pomocą merytoryczną w zakresie korzystania z baz danych i wyszukiwania literatury.

Oddział Informacji jest czynny codziennie w godzinach 8 00 – 15 00, w soboty w godz. 9 00 – 14 00

l.tomczak, [30-10-2012, aktualizacja: 18-01-2018, 13:31]