Testowy dostęp do nowych baz danych EBSCO

Od 5 lutego 2013 r. do 31 marca 2013 r. pracownicy i studenci Politechniki Lubelskiej mają możliwość testowania dwóch baz: Applied Science & Technology Source oraz Art Source. Obie bazy posadowione są na platformie EBSCOhost i mogą być przeszukiwane osobno lub jednocześnie z innymi bazami EBSCO.

Applied Science & Technology Source - baza z dziedziny nauk technicznych, nauk ścisłych oraz informatyki. Zawiera ponad 1400 czasopism pełnotekstowych oraz ponad 260 pełnotekstowych monografii i książek jak również kolekcję materiałów konferencyjnych. obejmujących następujące dziedziny:

Akustyka

Lotnictwo

Matematyka stosowana

Sztuczna inteligencja

Telekomunikacja i systemy informatyczne

Robotyka

Bazy danych i oprogramowanie

Mechanika i nauki inżynieryjne

Inżynieria biomedyczna

Robotyka

Geologia

Energetyka

i wiele innych

Lista tytułów dostępna jest na stronie: http://www.ebscohost.com/academic/applied-science-technology-source

Art Source

Art Source to baza pełnotekstowa w dziedzinie architektury i sztuki przeznaczona na potrzeby różnych użytkowników – architektów, badaczy sztuki, artystów i studentów. Zawiera abstrakty i pełne teksty wiodących czasopism naukowych, popularno-naukowych, książek oraz publikacji branżowych. Obejmuje szeroki wachlarz tematów związanych ze sztuką - od architektury i projektowania architektonicznego aż po sztukę użytkową i komercyjną.

Oraz poniższe dane do logowania:

User ID:pollub

Password:pollub

Zapraszamy do korzystania z baz!

Dodatkowe informacje - Oddział Informacji Naukowej Biblioteki - oin@pollub.pl, tel. 4686

s.furmaniak, [08-02-2013, aktualizacja: 29-05-2014, 11:22]

BIBLIOTEKA CYFROWA INFONANET WYSTAWY WIRTUALNE DZIAŁALNOŚĆ WYDAWNICZA