Szkolenie z baz Thomson Reuters

20 marca (środa), godz 9 00 odbyło się szkolenie poświęcone bazie Web of Science.

Szczegółowy program:

Cześć 1 (90 min)

• baza Web of Science zakres i wykorzystanie, metody budowania kwerend i sposoby wyszukiwań;

• Zarządzanie rezultatami wyszukiwań;

• Tworzenie raportów cytowań;

• Indeks h - zastosowanie oraz metody wyliczania;

• Wyszukiwanie publikacji cytowanych – Cited Reference Search;

• „Lista filadelfijska” a ministerialny wykaz czasopism punktowanych;

• Przeglądanie i ocena czasopism Impact Factorowych w bazie Journal Citation Reports;

• Inne zmienne stosowane w ocenie czasopism;

Cześć 2 (60 min)

• Tworzenie zbiorów piśmienictwa załącznikowego przy wykorzystaniu biblioteki EndNote Web;

• Wybór stylu bibliograficznego;

• Tworzenie i formatowanie przypisów w tekście pracy przy użyciu funkcji Cite While You Write;

• Portal  Researcher ID – Tworzenie własnych profili, wyszukiwanie informacji o innych autorach i badaczach.

s.furmaniak, [13-03-2013, aktualizacja: 29-05-2014, 11:22]

BIBLIOTEKA CYFROWA INFONANET WYSTAWY WIRTUALNE WYDAWNICTWO PL