Międzynarodowy Tydzień Open Access 20-26 października 2014

Jak co roku, w październiku obchodzimy międzynarodowy Tydzień Open Access (Tydzień Otwartej Nauki).

W tym roku motywem przewodnim jest hasło Generation Open (Pokolenie otwarte), które nawiązuje do zaangażowania studentów i doktorantów z całego świata w propagowanie otwartości w Internecie. W ramach Tygodnia promujemy wolny dostęp do treści naukowych i dydaktycznych jako standard w nauce i edukacji.

Koordynatorem OAW w Polsce jest Koalicja Otwartej Edukacji, w której od niedawna działa wiele instytucji naukowych takich jak: PAN, UMK, UAM, UW, AGH, Collegium Artium, Obywatele Nauki, Fundacja SocLab, Fundacja KLIO. Ich przedstawiciele tworzą grupę „naukową", która patronuje tegorocznemu Tygodniowi Otwartej Nauki w Polsce.

Biblioteka Politechniki Lubelskiej aktywnie uczestniczy w promocji na rzecz otwartości w nauce – w naszej Bibliotece Cyfrowej http://bc.pollub.pl znajdą Państwo publikacje pracowników naszej Uczelni (podręczniki, monografie, materiały z konferencji oraz część rozpraw doktorskich i habilitacyjnych) , czasopisma wydawane na Politechnice Lubelskiej, czasopisma innych wydawców oraz czasopisma historyczne z dziedziny techniki, Branżowe Normy z okresu 1961-1997, opisy patentów udzielonych twórcom z PL, materiały pomocnicze dla studentów (wykłady, instrukcje do laboratoriów, repetytoria itp.). Zapraszamy !

INFONANET OŚRODEK ANALIZ