Szkolenie z baz danych SCOPUS i SCIENCE DIRECT

20 listopada br., w Bibliotece Wydziału Mechanicznego (sala dydaktyczna) odbyło się szkolenie z baz danych Scopus i ScienceDirect

Szkolenie miało na celu udzielenie wsparcia pracownikom naukowym, bibliotekarzom, doktorantom  i studentom poprzez rozwijanie ich umiejętności sprawnego i efektywnego korzystania z zasobów baz, a także z narzędzi, które ułatwiają przeszukiwanie dokumentów, analizę czasopism i zarządzanie wynikami. Po wstępnej prezentacji produktu odbył się pokaz on-line baz Scopus i Science Direct .

Program szkolenia:

ogólne informacje o bazach ScienceDirect i Scopus

formułowanie kryteriów wyszukiwania

posługiwanie się narzędziami oferowanymi przez bazę Scopus (śledzenie cytowań, indeks Hirscha, profil autora i instytucji, wskaźniki bibliometryczne, analiza czasopism)

powiązanie z innymi bazami i serwisami (ORCID), ustawianie alertów, zdalny dostęp

zgłaszanie czasopism do indeksowania w Scopusie

Mendeley - nowoczesne narzędzie do zarządzania zestawieniami bibliograficznymi z różnych źródeł

Szkolenie prowadziła Pani Marzena Marcinek przedstawiciel firmy Elsevier B. V.

Uczestnicy szkolenia otrzymali stosowne certyfikaty.

INFONANET OŚRODEK ANALIZ