Powstał Portal e-Publikacji Naukowych

Pierwszego w Polsce Portalu Publikacji Naukowych E-wydawnictwo, którego misją jest sprzyjanie popularyzacji wiedzy i rozwojowi zasady korespondencji w nauce oraz promowanie wysokich standardów w polskim środowisku akademickim poprzez świadczenie nowatorskiej e-usługi na rzecz: autorów i tradycyjnych wydawców publikacji naukowych, wspierając ich w szybkim publikowaniu publikacji cyfrowych o szerokim zasięgu i prestiżu, bibliotek, czytelni i indywidualnych czytelników, dostarczając im narzędzie do łatwego wyszukiwania i pobierania w formie elektronicznej szerokiego spektrum publikacji, uczelni i instytucji naukowych, udostępniając platformę integrującą środowisko akademickie z różnych dyscyplin.

E-wydawnictwo.eu - Portal Publikacji Naukowych zawiera w wersji pełnotekstowej (PDF): artykuły nierecenzowane i materiały robocze (working papers) - celem tych publikacji ma być możliwie szybkie podzielenie się ze środowiskiem akademickim wynikami (choćby częściowymi lub roboczymi) prowadzonych badań; stanowi to okazję do zebrania przez autora ewentualnych uwag i sugestii ze strony czytelników; system umożliwia wysłanie e-maila na adres autora lub zamieszczenia komentarza na forum internetowym dedykowanym oddzielnie do każdej pracy, artykuły recenzowane - to pozycje, które pomyślnie przeszły proces recenzyjny w tradycyjnych wydawnictwach i zostały opublikowane w formie drukowanej oraz równolegle umieszczone w formie cyfrowej w systemie E-wydawnictwa; e-książki (e-booki) - książki naukowe publikowane w tradycyjnych wydawnictwach, a następnie umieszczone w formie cyfrowej w systemie E-wydawnictwa.

Zasady korzystania:
1. E-wydawnictwo.eu - Portal Publikacji Naukowych umożliwia każdemu użytkownikowi bezpłatnie:
- wyszukiwanie informacji o publikacjach,
- dostęp do wszystkich streszczeń publikacji,
- pobieranie i czytanie pełnych tekstów publikacji nierecenzowanych.
2. Aby pobrać pełen tekst publikacji, należy założyć Konto Użytkownika (zakładka: Załóż bezpłatne konto!).
3. Pobieranie i czytanie pełnych tekstów e-książek i publikacji recenzowanych jest odpłatne.
4. E-wydawnictwo oferuje także możliwość umieszczenia na stronie Portalu publikacji naukowych. Szczegółowe informacje na ten temat znaleźć można w Regulaminie E-wydawnictwa.

Adres portalu:  www.e-wydawnictwo.eu

s.furmaniak, [13-06-2011, aktualizacja: 13-06-2011, 07:51]