Zagraniczne elektroniczne źródła licencjonowane

Książki, filmy wideo, interaktywne tabele, animacje z zakresu: architektury, inżynierii materiałowej, konstrukcji.

Opisy bibliograficzne wraz z abstraktami wielu tytułów czasopism, w tym pełnotekstowych, z zakresu m. in.: nauk ścisłych, budownictwa, architektury, planowania przestrzennego.

Tematyka bazy obejmuje między innymi: architekturę, biznes i ekonomię, informatykę, inżynierię i technologię, matematykę, nauki medyczne, chemię, fizykę, nauki ścisłe, nauki przyrodnicze, pomoce naukowe w nauce języków, słowniki i leksykony, nauki polityczne, prawo, psychologię, nauki społeczne i nauki humanistyczne.

Interdyscyplinarne czasopismo naukowe m.in. z zakresu fizyki, chemii, matematyki, informatyki, ekologii, inżynierii materiałowej, medycyny, psychologii.

Artykuły z czasopism wydawnictwa Elsevier o tematyce: architektura, budownictwo, urbanistyka, drogi, mosty, konstrukcje budowlane.

Czasopisma elektroniczne wydawnictwa Springer z następujących dziedzin: materiały budowlane, procesy technologiczne.

Pakiet baz danych tworzonych przez Clarivate Analytics. Indeksuje kilkanaście tys. czasopism, monografie oraz materiały konferencyjne. Platforma umożliwia wygenerowanie różnego rodzaju wskaźników bibliometrycznych oraz  raportów cytowań.

Czasopisma pełnotekstowe wydawcy Wiley-Blackwell o tematyce: architektura i planowanie przestrzenne, sztuka użytkowa.