Zagraniczne elektroniczne źródła licencjonowane

Książki, filmy wideo, interaktywne tabele, animacje z zakresu: architektury, inżynierii materiałowej, konstrukcji

Opisy bibliograficzne wraz z abstraktami wielu tytułów czasopism, w tym pełnotekstowych, z zakresu m. in.: nauk ścisłych, budownictwa, architektury, planowania przestrzennego

Tematyka bazy obejmuje między innymi: architekturę, biznes i ekonomię, informatykę, inżynierię i technologię, matematykę, nauki medyczne, chemię, fizykę, nauki ścisłe, nauki przyrodnicze, pomoce naukowe w nauce języków, słowniki i leksykony, nauki polityczne, prawo, psychologię, nauki społeczne i nauki humanistyczne.

Emerging Markets Information Service (EMIS) – serwis zawiera wyselekcjonowane informacje biznesowe o rynkach wschodzących i rozwijających się. Oferuje dostęp do kilkuset źródeł informacji dotyczących Polski oraz wybranych państw z Europy Centralnej, Wschodniej i Południowej.

Platforma, portal, czasopishttp://www.sciencemag.org/mo?

Interdyscyplinarne czasopismo naukowe m.in. z zakresu fizyki, chemii, matematyki, informatyki, ekologii, inżynierii materiałowej, medycyny, psychologii

Artykuły z czasopism wydawnictwa Elsevier o tematyce: architektura, budownictwo, urbanistyka, drogi, mosty, konstrukcje budowlane.

Czasopisma elektroniczne wydawnictwa Springer z następujących dziedzin: materiały budowlane, procesy technologiczne.

Pakiet baz danych tworzonych przez Clarivate Analytics. Indeksuje kilkanaście tys. czasopism, monografie oraz materiały konferencyjne. Platforma umożliwia wygenerowanie różnego rodzaju wskaźników bibliometrycznych oraz  raportów cytowań.

Czasopisma pełnotekstowe wydawcy Wiley-Blackwell o tematyce: architektura i planowanie przestrzenne, sztuka użytkowa.