EBSCO udostępniło kolekcję EBSCO eBooks™ Open Access Monograph Collection

EBSCO eBooks™ Open Access Monograph Collection

EBSCO Information Services (EBSCO) udostępnia nową darmową kolekcję e-booków zawierającą tysiące wysokiej jakości książek elektronicznych w otwartym dostępie (OA) od najbardziej zaufanych wydawnictw uniwersyteckich i naukowych na świecie.

Kolekcja EBSCO eBooks™ Open Access Monograph Collection jest wolna od

DRM, dostępna bezpłatnie na platformie EBSCOhost® i łatwa do znalezienia

za pośrednictwem EBSCO Discovery Service.

Kolekcja EBSCO eBooks Open Access Monograph Collection została stworzona we współpracy z wydawnictwami uniwersyteckimi i naukowymi, takimi jak University of Michigan Press, Taylor & Francis oraz Temple University Press, aby zapewnić bibliotekom i użytkownikom końcowym wybór i dostęp do szerokiej gamy możliwych do odkrycia treści, których liczba będzie rosła w tysiącach. Dzięki tej kolekcji biblioteki uzyskują dostęp do wszystkich obecnych i przyszłych książek elektronicznych OA bez DRM na platformie EBSCO, co zapewnia użytkownikom spójność z innymi książkami elektronicznymi w kolekcji biblioteki.

Kolekcja Monografii Open Access została starannie dobrana i skompletowana, aby zaoszczędzić czas bibliotekarzy przy wyszukiwaniu i kwalifikowaniu treści OA. Biblioteki mogą pobierać bezpłatne, pełne rekordy OCLC MARC i/lub aktywować te kolekcje do wyszukiwania w wiodących usługach typu discovery, a także generować dedykowane raporty dotyczące wykorzystania kolekcji. Tytuły będą przechowywane w Portico, aby zapewnić stabilność i dostęp w długim okresie czasu. Kolekcja książek elektronicznych OA uzupełnia inne działania EBSCO wspierające otwarty dostęp, w tym Faculty Select™, łatwy w użyciu interfejs, który łączy wykładowców z otwartymi podręcznikami, otwartymi zasobami edukacyjnymi (OER) i dostępem do książek elektronicznych bez DRM od najlepszych wydawców akademickich.

INFONANET OŚRODEK ANALIZ