Dostępy testowe

1. SAGE Journals Online kolekcje STM oraz IMECHE czasopism wydawnictwa SAGE, z zakresu nauk ścisłych, technologii, medycyny oraz inżynierii.

Kolekcja STM (Science, Technology & Medicine) zawiera 4 główne dyscypliny (449 czasopism):

• - Health Sciences,
  • - Life & Biomedical Sciences,
  • - Materials Science & Engineering,
  • - Social Sciences & Humanities.

Link do listy tytułów: https://us.sagepub.com/sites/default/files/sjcoll_2018_stm_12-22-17.xlsx

Kolekcja IMECHE (Institutional of Mechanical Engineering) 18 czasopism (wraz z archiwami od 1847)  z zakresu szeroko rozumianej inżynierii.

Czasopisma wchodzące w skład kolekcji: The Journal of Strain Analysis for Engineering Design; International Journal of Engine Research; Journal of Power and Energy; Journal of Engineering Manafacture; Journal of Mechanical Engineering Science; Journal of Automobile Engineering; Journal of Process Mechanical Engineering; Journal of Rail and Rapid Transit; Journal of Aerospace Engineering; Journal of Engineering Medicine; Journal of Systems and Control Engineering; Journal of Engineering Tribology; Journal of Multi-body Dynamics; Journal of Materials: Design and Applications; Journal of Engineering for the Maritime Environment; Journal of Nanoengineering and Nanosystems; Journal of Risk and Reliability; Journal of Sports Engineering and Technology

czas trwania testu: 7.05 - 8.06.2018 r.

Wejście do bazy

2. SciVal na platformie Elsevier- baza Scopus

Krajowy dostęp pilotażowy na rok 2018 do narzędzia SciVal na platformie Elsevier w ramach Wirtualnej Biblioteki Nauki. Jest to narzędzie do analizy danych zawartych w bazie Scopus, które umożliwia wizualizację osiągnięć instytucji naukowych, porównanie z innymi jednostkami, ocenę potencjalnych współpracowników oraz partnerów, a także analizowanie trendów w świecie nauki, patrz opis.

Każdy użytkownik, który chce skorzystać z narzędzia, musi posiadać osobiste konto do serwisów Elsevier. Może to być konto założone wcześniej na serwerach Science Direct lub Scopus. Konto takie można także założyć na serwerze SciVal wybierając z menu opcję “Register Now”.

czas trwania testu: 01.01.-31.12.2018

dostęp: SciVal na platformie Elsevier- baza Scopus

3. InCites Benchmarking and Analytics na platformie Web of Science Clarivate Analytics

Krajowy dostęp pilotażowy na 2018 rok do narzędzia InCites Benchmarking & Analytics na platformie Web of Science w ramach Wirtualnej Biblioteki Nauki.

Służy do analizy danych zawartych w bazach SCIE, SSCI, A&HCI, JCR i ESI oraz pozwala porównywać dorobek naukowy badaczy i instytucji, analizować wykorzystanie czasopism w instytucjach, opracowywać strategie badawcze oraz może wspierać decyzje publikacyjne i kadrowo-administracyjne, patrz kompendium.

Uwaga! Użytkownicy, którzy posiadają już konto osobiste Web of Science, powinni przed pierwszym wejściem do InCites wylogować się z konta na Web of Science, następnie wyczyścić dane przeglądarki, po czym zalogować się bezpośrednio przez stronę InCites podając login i hasło.

czas trwania testu: 01.01.-31.12.2018 r.

dostęp: InCites Benchmarking and Analytics na platformie Web of Science Clarivate Analytics

Będziemy wdzięczni za uwagi i opinie Państwa na temat testowanych baz i narzędzi oraz ich przydatności do pracy naukowej.

Uwagi prosimy przesyłać na adres - oin@pollub.pl

BIBLIOTEKA CYFROWA INFONANET WYSTAWY WIRTUALNE DZIAŁALNOŚĆ WYDAWNICZA