Dostępy testowe

1. SciVal na platformie Elsevier- baza Scopus

Krajowy dostęp pilotażowy na rok 2018 do narzędzia SciVal na platformie Elsevier w ramach Wirtualnej Biblioteki Nauki. Jest to narzędzie do analizy danych zawartych w bazie Scopus, które umożliwia wizualizację osiągnięć instytucji naukowych, porównanie z innymi jednostkami, ocenę potencjalnych współpracowników oraz partnerów, a także analizowanie trendów w świecie nauki, patrz opis.

Każdy użytkownik, który chce skorzystać z narzędzia, musi posiadać osobiste konto do serwisów Elsevier. Może to być konto założone wcześniej na serwerach Science Direct lub Scopus. Konto takie można także założyć na serwerze SciVal wybierając z menu opcję “Register Now”.

czas trwania testu: 01.01.-31.12.2018

dostęp: SciVal na platformie Elsevier- baza Scopus

2. InCites Benchmarking and Analytics na platformie Web of Science Clarivate Analytics

Krajowy dostęp pilotażowy na 2018 rok do narzędzia InCites Benchmarking & Analytics na platformie Web of Science w ramach Wirtualnej Biblioteki Nauki.

Służy do analizy danych zawartych w bazach SCIE, SSCI, A&HCI, JCR i ESI oraz pozwala porównywać dorobek naukowy badaczy i instytucji, analizować wykorzystanie czasopism w instytucjach, opracowywać strategie badawcze oraz może wspierać decyzje publikacyjne i kadrowo-administracyjne, patrz kompendium.

Uwaga! Użytkownicy, którzy posiadają już konto osobiste Web of Science, powinni przed pierwszym wejściem do InCites wylogować się z konta na Web of Science, następnie wyczyścić dane przeglądarki, po czym zalogować się bezpośrednio przez stronę InCites podając login i hasło.

czas trwania testu: 01.01.-31.12.2018 r.

dostęp: InCites Benchmarking and Analytics na platformie Web of Science Clarivate Analytics

Będziemy wdzięczni za uwagi i opinie Państwa na temat testowanych baz i narzędzi oraz ich przydatności do pracy naukowej.

Uwagi prosimy przesyłać na adres - oin@pollub.pl

BIBLIOTEKA CYFROWA INFONANET WYSTAWY WIRTUALNE DZIAŁALNOŚĆ WYDAWNICZA