Normy i patenty

Podstawowym źródłem informacji o polskich normach jest wyszukiwarka Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Tutaj możemy wpisać konkretne numery norm lub skorzystać z wyszukiwania zaawansowanego, gdzie wpisujemy słowa z tytułu lub inne dane pozwalające odnależć konkretną normę.

IEEE Xplore
Baza opracowana przez Institute of Electrical and Electronic Engineers m.in. do norm z następujących dyscyplin: Bioengineering, Communication, Networking & Broadcasting, Components, Circuits, Devices & Systems, Computing & Processing (Hardware/Software), Engineered Materials, Dielectrics & Plasmas, Engineering Profession, Fields, Waves & Electromagnetics, General Topics for Engineers (Math, Science & Engineering), Geoscience, Nuclear Engineering, Photonics & Electro-Optics, Power, Energy, & Industry Applications, Robotics & Control Systems, Signal Processing & Analysis, Transportation.

Ośrodek Informacji Naukowo-Technicznej

Z pełnymi tekstami norm polskich można zapoznać się w Czytelni Ośrodka. W Bibliotece Cyfrowej dostępne są także pełne teksty norm branżowych BN

Google Patents