Emerging Markets Information Service (EMIS) – serwis tworzony przez zespół ekspertów, zawiera wyselekcjonowane informacje biznesowe o rynkach wschodzących i rozwijających się. Oferuje dostęp do kilkuset źródeł informacji dotyczących Polski oraz wybranych państw z Europy Centralnej, Wschodniej i Południowej. Dla każdego kraju serwis oferuje dostęp do źródeł, w języku lokalnym i w języku angielskim, zawierających wiadomości ekonomiczne, finansowe, polityczne, makroekonomiczne, wiadomości ze spółek.
EMIS to:
Spółki – informacje na temat firm m.in. z baz: Dun&Bradstreet, Hoppenstedt Bonnier czy Corporate Database. W sekcji tej znajdują się również sprawozdania finansowe, wyceny spółek oraz oceny ryzyka inwestycyjnego.
Sektory gospodarki – informacje o poszczególnych gałęziach przemysłu. Można tu znaleźć dane statystyczne i wskaźniki sektorowe, raporty i analizy branżowe oraz profile najważniejszych firm działających w danej branży.
Raporty – moduł zawierający wszystkie raporty oraz analizy firm i sektorów, które znajdują się w serwisie.
Makroekonomia – wskaźniki i prognozy makroekonomiczne. Najistotniejsze dane z różnych źródeł zebrane są w jednej tabeli. Źródła – wykaz wszystkich typów publikacji, agencji prasowych i informacji prezentowanych w serwisie.
Aktualności – najnowsze artykuły pochodzące z serwisów prasowych i dzienników monitorowanych przez serwis. Sekcja ta zawiera m.in. depesze, dzienniki ogólnopolskie (np. Rzeczpospolita, Dziennik Gazeta Prawna, Parkiet, Gazeta.pl); gazety lokalne, magazyny biznesowe i opiniotwórcze (Forbes, Wprost, Newsweek, Warsaw Business Journal, Media i Marketing).