Lista lektur pomocnych przy egzaminie na bibliotekarza dyplomowanego

Lista lektur pomocnych przy egzaminie na bibliotekarza dyplomowanego (w zbiorach bibliotek cyfrowych):

Problemy opisu archiwaliów w skomputeryzowanych archiwalnych systemach informacyjnych : materiały sympozjum, Toruń 5 i 6 grudnia 1997 r.

Rozwój form kancelaryjnych i współczesne rodzaje dokumentów archiwalnych : – Robótka, Halina (1946- )

Problemy zespołowości w archiwistyce i praktyce archiwów : materiały sympozjum, Toruń 20 i 21 października 1995 r.

Problemy struktury zasobu archiwalnego w perspektywie komputeryzacji archiwów : materiały sympozjum Toruń, 4 i 5 października 1996 r.

Problemy opracowania kartoteki haseł wzorcowych dla opisów archiwaliów w skomputeryzowanych systemach informacyjnych : materiały sympozjum, Toruń 11 i 12 grudnia 1998 r.

Problemy komputeryzacji archiwów – Ryszewski, Bohdan (1934- )

Komputeryzacja bibliotek : materiały konferencji 24-26 maja 1993 r., Toruń

Problemy komputeryzacji archiwów : zagadnienia ogólne, opracowanie dokumentacji kartograficznej i technicznej w skomputeryzowanych systemach informacyjnych : materiały sympozjum, Toruń 15 i 16 grudnia 1994 r.

Społeczeństwo informacyjne i jego technologie : praca zbiorowa / pod red. Barbary Sosińskiej-Kalaty oraz Katarzyny Materskiej i Wiesława Glińskiego

Wpływ kultury organizacyjnej na zarządzanie zmianami w bibliotece akademickiej. Sokołowska, Anna.

Kultura organizacyjna w bibliotekach : nowe i stare idee w zarządzaniu biblioteką. Elżbieta Barbara Zybert.

Szkolne centrum informacji – Batorowska, Hanna

Wybrane zagadnienia nauki o informacji i technologii informacyjnej – Batorowska, Hanna

"Nauczanie ku przyszłości" w szkolnym centrum informacji : praca zbiorowa

Technologia informacyjna w kształceniu ogólnym : wybrane zagadnienia dla dyrektorów, nauczycieli i bibliotekarzy szkolnych – Batorowska, Hanna

Biblioteki cyfrowe : projekty, realizacje, technologie : praca zbiorowa / pod red. Jadwigi Woźniak-Kasperek i Jerzego Franke

Ontologia Internetu – Goban-Klas, Tomasz

Surfowanie czyli żeglowanie w cyberprzestrzeni czyli o wychowaniu człowieka medialnego i mobilnego Homo Internetus – Goban-Klas, Tomasz

Nadchodzące społeczeństwo medialne – Goban-Klas, Tomasz,

Język informacyjno-wyszukiwawczy jako narzędzie organizacji informacji w dziedzinowych systemach hipertekstowych – Roszkowski, Marcin

Zachowania informacyjne w życiu codziennym - kierunki badań – Kamińska-Czubała, Barbara (1955- )

Biblioterapia jako jedna z form terapii dziecka z upośledzeniem umysłowym. – Zarębska Joanna

Krytyczna analiza standardów dot. budownictwa i technologii bibliotecznej oraz propozycje rozwiązań – Maj, Jerzy

Czym są metadane? – Nahotko, Marek

Książka wśród ludzi / Helena Radlińska ; [oprac. tekstu i red. Marianna Banacka] ; Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – Radlińska, Helena (1879-1954)

Człowiek i książka / Jan Stanisław Bystroń ; [oprac. tekstu i red. Marianna Banacka] – Bystroń, Jan Stanisław (1892-1964)

Informacja w sieci : problemy, metody, technologie : praca zbiorowa / pod red. Barbary Sosińskiej-Kalaty, Ewy Chuchro i Włodzimierza Daszewskiego

Od informacji naukowej do technologii społeczeństwa informacyjnego : praca zbiorowa / pod red. Barbary Sosińskiej-Kalaty i Marii Przastek-Samokowej ; przy współpracy Andrzeja Skrzypczaka

Architektura informacji w internetowych serwisach edukacyjnych – Kamińska-Czubała, Barbara (1955- )

Program społeczeństwa informacyjnego a programowanie społeczne – Wierny, Sebastian.

Nowe media w bibliotece : materiały z polsko-niemieckiej konferencji bibliotekarzy, Zielona Góra 14-16 kwietnia 2004 = Neue Medien in der Bibliothek : Materialien aus der deutsch-polnischen Konferenz der Bibliothekaren und Bibliothekarinnen, Zielona Góra den 14-16. April 2004 – Nikisch, Jan Andrzej

Biblioteka - centrum zasobów edukacyjnych Library - educational resource centre / – Wildhardt, Teresa.

Motywowanie pracowników biblioteki a koncepcja marketingu wewnętrznego – Kamińska, Joanna

Rekrutacja pracowników w bibliotece, czyli jak wybrać najlepszego kandydata – Kamińska, Joanna

Kultura organizacyjna biblioteki – Kamińska, Joanna

Specyfikacja wizerunku biblioteki publicznej – Żołędowska, Beata